شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی با همتایان کنیایی نشست تجاری برگزار می‌کنند

صبح امروز معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی دانش‌بنیان و خلاق به کنیا رفت تا این شرکت‌ها بازار صادراتی خود را گسترش دهند.

نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی همراه این هیات در روز اول حضور خود در کنیا برای آشنایی بهتر با فضای کسب‌وکار این کشور در چندین کارگاه ونشست رو در رو شرکت می‌کنند. کارگاه‌هایی با عناوین مختلفی چون «آشنایی با کسب‌وکار در کنیا»، «شناخت قوانین ثبت شرکت‌ها در این کشور» و «نحوه انعقاد قراردادهای تجاری‌«.

همچنین از دیگر موضوعات این کارگاه‌ها می‌توان به «معرفی قوانین مالیات، حسابرسی، نیروی انسانی»، «شرایط دریافت مجوز کالا و اقامت» و «معرفی فرآیند کارهای گمرکی و ترخیص کالا» اشاره کرد. همه این کارگاه‌های آموزشی در محل مرکز نوآوری ایران در کنیا برگزار می‌شود.


همچنین در این سفر نمایندگان شرکت‌های ایرانی با یکصد شرکت کنیایی در نشستی تجاری و فناورانه شرکت می‌کنند تا فضایی مشترک برای همکاری‌های دو جانبه و صادرات محصولات و خدمات برای طرفین شکل گیرد. این نشست 8 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

در این سفر مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق از حوزه‌های مختلف هیات ایرانی را همراهی می‌کنند. شرکت‌های توانمند صادراتی در حوزه‌های مختلفی همچون «تجهیزات پزشکی»، «دارو»، «برق و الکترونیک»، «مواد پیشرفته»، «تجهیزات پزشکی»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته»، «فناوری زیستی، کشاورزی» و «خدمات تجاری سازی». در این سفر معاون علمی و فناوری با همتایان خود دیدار وگفتگو  می‌کند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
پایان پیام/23

کلمات کلیدی
//isti.ir/Za2q