مسابقه ملی طراحی صنعتی ایرانیان

مسابقه ملی طراحی صنعتی ایرانیان

موسسه طراحی صنعتی ایرانیان، در سال 1394 با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز اقدام به برپایی اولین مسابقات جامع طراحی صنعتی در حوزه هاي مختلف صنعت نمود. مسابقه طراحی صنعتی با هدف شناساندن محصولات خوب به مشتریان و بالابردن کیفیت محصولات توسط کمپانی ها و با انگیزه تقویت تولید داخلی برگزار گردید تا تولید کننده داخلی بتواند با رعایت اصول رقابت سالم، کیفیت محصولات خود را بالا ببرد و شاهد حضور محصولات در عرصه بین المللی باشد. هدف از راه اندازي این مسابقات، شناساندن رشته طراحی صنعتی به صنایع و ایجاد ارتباط بین نهاد دانشگاه و صنعت بود. در این مسابقه بیش از 300 طراح صنعتی آثار خود را در دوازده گروه تخصصی طراحی ارائه کردند.

 مسابقات ملی نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف

مسابقات ملی نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف

بیستمین دوره مسابقات ملی آموزشی نوآوري و ابتکارات دانش آموزي شریف که بزرگ ترین فستیوال دانش آموزي کشور در آموزش پروژه PBL و STEAM حوزه علوم نوین با رویکرد محور است، با حضور بیش از دو هزار دانش آموز از حدود 100 شهر کشور در بیش از 40 بخش متنوع، در رشته هاي نانو، رباتیک و میکرو الکترونیک، هوا فضا، زیست فناوري، نجوم، ماشین هاي سوخت شیمیایی، برنامه نویسی اندروید و غیره در تمامی مقاطع تحصیلی به منظور شناسایی و هدایت استعداد هاي دانش آموزان، پرورش خلاقیت و نوآوري، ایجاد خود باوري و اعتماد به نفس و تقویت هویت ملی و فرهنگی و با تاکید بر کشف نیازها و توانمندي هاي علمی و عملی داخلی برگزار گردید.

 مسابقات ملی - دانشجویی طراحی مهندسی و هنري پارچه و پوشاك دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان

مسابقات ملی - دانشجویی طراحی مهندسی و هنري پارچه و پوشاك دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان

این مسابقات با هدف تقویت روحیه کارآفرینی و زمینه سازي براي تبدیل ایده هاي مبتکرانه به محصولات تجاري و با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز برگزارگردید. دانشجویان در قالب تیم هاي مختلف طرح هاي خود را عرضه کرده و فعالان صنعت و بخش خصوصی در قالب عقد قرارداد اولیه حمایت خود را از این ایده ها اعلام نمودند. هیئت داوران نیز که خود نخبگان دانشگاهی و کارآفرینان صنعتی بودند با معیارهاي فناورانه و تجاري و در درجه دوم کیفیت علمی به ارزیابی طرح هاي ارائه شده پرداخته و در پایان از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

 دوره هاي ایده پروري سوغات زائر

دوره هاي ایده پروري سوغات زائر

برگزاري دوره هاي ایده پروري در مرکز رشد فناوري هاي فرهنگی زیارت خراسان با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و با محوریت سوغات زائران کودك و نوجوان و بانوان و مطالعات سوغات فرهنگی زائر رضوي در دستور کار این مرکز قرار گرفته است. مطالعات سوغات فرهنگی زائر با بررسی وضعیت موجود و مدل مطلوب سوغات زائران حرم مطهر رضوي، از دستاوردهاي این مرکز است.

 چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه

چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه

چهارمین دوه جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزي مدرسه با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز براي دانش آموزان سراسر کشور و در همه مقاطع تحصیلی با هدف استعداد یابی در زمینه هنر درراستاي اجراي رویکرد اصلی آموزش و پرورش مبنی بر ارتقاي شایستگی هاي افراد، افزایش علاقه مندي به هنر به عنوان بهترین ابزار براي ایجاد محتواي مفید و متعهد، ایجاد زمینه براي بروز استعداد هاي هنري دانش آموزان به ویژه در هنرهاي نمایشی در بخش هاي داستانی، مستند و انیمیشن؛ علمی و آموزشی و تیزرهاي تبلیغاتی برند هاي ایرانی برگزار گردید.

 رویداد کارآفرینی پرش با محوریت گردشگري و صنایع دستی بنیاد نخبگان فارس

رویداد کارآفرینی پرش با محوریت گردشگري و صنایع دستی بنیاد نخبگان فارس

رویداد "پرش" مشابه استارت آپ ویکند اما رویدادی بومی با هدف راه اندازي کسب و کارهاي نوپا و خصوصی و ترویج کارآفرینی است که با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز در استان فارس برگزار شد. این رویداد با توجه به علاقه عمومی به حوزه راه اندازي کسب و کار هاي نوپا و خصوصی در سال هاي اخیر و لزوم انتقال آگاهی، دانش و مهارت به دانشجویان و فارغ التحصیلان براي تکمیل چرخه تبدیل علم به ثروت برنامه ریزي شد و در حوزه هاي گردشگري و صنایع دستی در دانشگاه شیراز برگزار گردید.

 اولین دوره جشنواره ملی بازي هاي موبایلی ایرانی، بازي جام

اولین دوره جشنواره ملی بازي هاي موبایلی ایرانی، بازي جام

با توجه به این که در سال هاي اخیر روند تولید و انتشار بازي هاي موبایلی به شدت رو به افزایش بوده است، جهت توسعه بازار، تولید و ترویج صنعت بازي هاي موبایلی ایرانی اولین لیگ بازي هاي موبایلی ایرانی با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز برگزار گردید. این مسابقه با هدف مستقیم افزایش و جذب کاربران بازي هاي موبایلی ایرانی تعریف و با اهداي جوایز ارزنده اي به کار خود پایان داد. با برگزاري موفقیت آمیز اولین دوره جام بازي هاي موبایلی ایرانی، دومین دوره بازي جام نیز در تابستان سال 96 برگزار شد.

//isti.ir/Xs6