جشن «هزار شرکت خلاق» و جشنواره «خلاق برتر» برگزار می‌شود

پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزاره شرکت خلاق»، گفت: استارتاپ‌ها و شرکت‌های منتخب در این رخداد علاوه بر دریافت جوایز نقدی، از بسته‌های حمایتی تخصیص یافته نیز برخوردار می‌شوند. همزمان با این رویداد، جشنواره «خلاق برتر» نیز برگزار می‌شود.

 

رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزاره شرکت خلاق» در ادامه گفت: کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، صنایع دیداری و شنیداری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، طراحی و معماری، گیاهان داروئی و طب سنتی و نشر، چاپ و کتابخانه از جمله برخی حوزه‌های صنایع خلاق است که در این رویداد کارآفرینی مورد توجه قرار گرفته است.

 

به گفته رئیس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری،: فعالان فناور، شرکت‌های خلاق و استارتاپ‌های فعال در این حوزه‌ها می‌توانند با مکاتبه با پایگاه اطلاع رسانی این رویداد به نشانی   khalaghfestival.isti.ir  جهت ثبت نام در این رخداد اقدام کنند.

 

وی افزود: این جشن سراسری تلاش دارد تا با انگیزه‌بخشی در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی، شرکت‌های خلاق و استارتاپ‌های دارای طرح‌ها و محصولات برتر را شناسایی کند و بسته‌های حمایتی لازم را به آنها تخصیص دهد. با توجه به گردش مالی قابل توجه فناوری‌های نرم در جهان، رویدادهای کارآفرینی  مانند «جشن هزاره شرکت خلاق»، می‌توانند شرکت‌های فعال در این حوزه را ترغیب کند که هر چه بیشتر در مسیر تجاری‌سازی ایده‌ها و طرح‌های خود، گام بردارند.

 

رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزاره شرکت خلاق» با اشاره به جوایز در نظر گرفته شده برای شرکت‌ها و استارتاپ‌های منتخب در این رقابت گفت: علاوه بر بخش‌های مسابقه‌ای و رقابتی، وبینارها و کارگاه‌های آموزشی مختلفی نیز در حاشیه این جشن سراسری پیش‌بینی شده است تا آخرین تحولات و پیشرفت‌های حوزه فناوری‌های نرم را به شرکت‌کنندگان آموزش دهند و مشاوره‌های لازم در این بخش عرضه شود.

 

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری افزود: جشن هزار شرکت خلاق با حمایت ستاد توسعه فناروی‌های نرم و هویت‌ساز و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود و  علاقه‌مندان حضور در این رویداد تا 15 مهر ماه فرصت دارند تا برای ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین، هم‌زمان با این جشن، جشنواره «خلاق برتر» نیز برگزار می‌شود. در این جشنواره نیز، شرکت‌ها و تیم‌های خلاق سراسر کشور به رقابت می‌پردازند و در نهایت از منتخبین جشنواره با عنوان «خلاق برتر» تقدیر می‌شود و طرح‌های آنها در مسیر تولید و تجاری‌سازی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

 

کرمی بیان کرد: در بخش‌های رقابتی، ارزیابی و رتبه‌بندی در هر حوزه، در میان شرکت‌های خلاق فعال در همان حوزه انجام خواهد گرفت و ملاک‌های ارزیابی هر حوزه ممکن است با حوزه دیگری متفاوت باشد. برای مثال شرکت‌های خلاق فعال در حوزه معماری، تنها با رقبای خود در این رشته مقایسه می‌شوند و هیئت داوران آنها را در مقایسه با شرکت‌های فعال در حوزه بازی‌سازی رایانه‌ای، ارزیابی نمی‌کنند.

 

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

کلمات کلیدی