جهش تولید
امروز : شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩

اخبار > انتقال برق به تجهیزات " ایران ساخت" مجهز شد

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

انتقال برق به تجهیزات " ایران ساخت" مجهز شد

یک شرکت دانش بنیان با تولید انواع رله‌های حفاظتی در بخش های تولید، انتقال و توزیع برق، به تدریج بازارهای داخلی را از واردات مشابه خارجی این تجهیزات حساس و پیچیده بی‌نیاز می‌کند.

 

 


به گزارش مرکز ارتباطات معاونت علمی و فناوری  ریاست جمهوری به نقل از پایگاه "ایران ساخت"تجهیزاتی که در بخش های مختلف صنعت برق بویژه در تولید و انتقال برق مورد استفاده قرار می گیرند، از انواع تجهیزات گران قیمت و حساس به شمار می روند. این تجهیزات بدلیل گرانی و حساسیت با استفاده از انواع رله ها مورد حفاظت، کنترل و اتوماسیون قرار می گیرند. این رله ها از جمله تجهیزاتی هستند که در زنجیره پیوسته ساخت داخل تجهیزات برق ، بدلیل فناوری بالا ، تنوع قابل توجه و اهمیتی که در حفاظت از سیستم های تولید و انتقال برق دارند، بطور معمول از خارج کشور خریداری و مورد مصرف قرار می گیرند.

حالا یک شرکت دانش بنیان با تکیه بر دانش متخصصان بومی توانسته رله جدید "ایران ساخت" شده ویژه بخش توزیع با پشتیبانی توان داخلی تولید کند.

محمد کاظم یزدان پناه مدیر عامل شرکت دانش بنیان"همیان فن" ، می گوید:این شرکت موفق به ساخت رله‌های پرایمری و ثانویه، انواع رله‌های کمکی، تست بلاک و پلاگ، آلارم، سمافور شده است.

اخذ تأییدیه از توانیر جهت نصب رله و سایر تولیدات همیان¬فن در پست¬های فوق توزیع یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌هایی بود که شرکت در سال 1392به دست آورده است. این تأییدیه، محصولات همیان¬فن را در کنار برند¬های معتبر و با سابقه همانند زیمنس و آشنایدر قرار داده و تولیدات شرکت در پست¬های فوق توزیع (اولین بار در پست 20/132 ناظریه مشهد در سال 93) نصب شده است. 

 این شرکت دانش بنیان  با بهره گیری از توان متخصصان داخلی توانسته رله ای مناسب وجدید ویژه بخش توزیع با پشتیبانی توان داخلی با محفظه 8،" مجموعه کلید و "تابلو تغذیه، حفاظت و مخابرات برای ریکلوزر هوایی 20 کیلو ولت” با همکاری شرکت پارس سویچ تولید کند. 

انجام تایپ تست و تجاری‌سازی رله دیفرانسیل،  تایپ تست و تجاری سازی رله دایرکشنال،  تحقیقات برای دستیابی به دانش و فناوری استانداردIEC61850به منظور استفاده در انواع رله‌های"ایران ساخت" نیز  از دیگر محصولات این شرکت است که قرار است به زودی به تولید انبوه برسد.


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت