خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و خلاق تسهیل می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و خلاق تسهیل می‌شود

ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی با امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌منظور تسهیل فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و خلاق، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تفاهم‌نامه ای بر همکاری متقابل در زمینه تسهیل فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و خلاق تأکید کردند. از اهداف این تفاهم‌نامه تسهیل در صدور مجوز برای مؤسسات فرهنگی هنری و شرکت‌های خلاق است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی به تجربه‌های موفق استفاده از نخبگان در زمان حال اشاره کرد و گفت: تا پیش‌ازاین بیشتر به جذب نخبگان در حوزه‌های فنی توجه می‌شد. اما تلاش ما این است تا نخبگان فرهنگی در رشد کشور نقش مؤثر خود را ایفا کنند.

طبق مطابق مفاد تفاهم‌نامه امضاشده، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه دارد نسبت به ایجاد بانک اطلاعات و معرفی افراد مستعد حوزه‌های فرهنگی، حمایت از ایجاد توسعه آموزش‌های لازم برای توسعه منابع انسانی، همکاری و توسعه زیست‌بوم استارت‌آپ‌های فرهنگی و هنری، تسهیل در فرآیند صدور مجوز مؤسسات و غیره همکاری کند.


ستاد فناوری‌های نرم و هویتساز معاونت علمی و فناوری‌های ریاست جمهوری نیز موظف است در حمایت از دستاوردهای پژوهشی کاربردی در حوزه فرهنگ و هنر، حمایت از افراد مستعد فرهنگی و خلاق، ارائه خدمات به صنایع فرهنگی و غیره همکاری کند.

توسعه زیست‌بوم استارتاپ‌های فرهنگی هنری، همگرا کردن رویدادها و جشنواره‌های فرهنگی، توسعه تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه صنایع فرهنگی، همکاری در ساماندهی کالاهای فرهنگی و انتخاب برترین‌ها و حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی کاربردی در حوزه‌های فرهنگی هنری، از اهداف تفاهم‌نامه مذکور است.

پایان پیام/29

 


١٦:٤٦ - 1397/11/16    /    شماره : ٤٢١٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir