خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی بر خط سیر مأموریت هایش قدم برمی‌دارد


  چاپ        ارسال به دوست

سجادی نیری

ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی بر خط سیر مأموریت هایش قدم برمی‌دارد

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جلسه اعضا شورای این ستاد با اشاره اقدامات صورت گرفته در سال 95 بیان کرد: مسائل مورد پیگیری ما همواره همان مأموریت هایی است که از سوی  شورای عالی انقلاب فرهنگی در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی، در جلسه بهمن‌ماه این ستاد گزارش عملکردی از فعالیت‌های سال 95 ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ارائه کرد و گفت:  زمانی که فعالیت این ستاد آغاز شد عنوان فعالیت‌های نرم و فرهنگی که به عنوان یکی از اولویت‌های الف توسعه فناوری‌های کشور در نظر گرفته شده است یک تعریف و گفتمان مشخص حتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی نداشت.

وی بیان کرد: در جلسات و کمیته‌های مختلفی این امر پیگیری می‌شد و فعالیت‌هایی پی گرفته شد تا در نهایت به سند مشترکی میان معاونت علمی و شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیدیم که تا امروز حدود چهار جلسه در  ستاد نقشه  جامع علمی کشور و دو جلسه در شورای معین عالی انقلاب فرهنگی کشور به این موضوعات پرداخته شده است.

وی در ادامه گزارش مفصلی درباره اقدامات سال 95 این ستاد ارائه و به محورهای اصلی فعالیت‌های این ستاد و همچنین  «سند فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی» اشاره کرد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی از جمله اقدامات این ستاد به برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای کارآفرینی، حمایت از برگزاری مسابقات تخصصی چون مهارت سنجی فناورد، راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی در حوزه نرم و هویت ساز و تجهیز فناورانه موزه گلستان بیان کرد.

به گفته وی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی همچنین به حوزه‌هایی مانند اسباب بازی و  بازی‌های رایانه‌ای  بیش از پیش پرداخته  است.

همچنین حمایت از دانش بنیان شدن شرکت‌های این حوزه از جمله اقدامات جدی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی بوده است که دبیر این ستاد به آن تاکید ویژه داشت.

سجادی نیری بیان کرد: پروژه دیگری با همکاری شهرداری کرج با عنوان «شهر دانایی» آغاز شد. قرار است شهرداری حدود هفت میلیارد بودجه برای این پروژه اختصاص دهد و معاونت علمی هم با همان رویکرد اهرمی منابع اولیه‌ای را اختصاص داده است.

در ادامه این جلسه اعضا شورا ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در راستای برنامه‌ها و راهبردهای این ستاد پرداختند.

 


١٤:٠٩ - 1395/12/09    /    شماره : ٢١٩٦٢    /    تعداد نمایش : ٧٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir