خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > کره‌جنوبی ایران را در صنعتی‌سازی فناوری همراهی می‌کند


  چاپ        ارسال به دوست

کره‌جنوبی ایران را در صنعتی‌سازی فناوری همراهی می‌کند


سفیر کشور کره‌جنوبی در سمینار پایانی «به اشتراک‌گذاری دانش» بیان کرد: در بحث صنعتی سازی فناوری پشتیبان ایران بوده  و این کشور را همراهی می‌کند.
 
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  سمینار پایانی و جمع‌بندی برنامه «به اشتراک‌گذاری دانش» یا KSP(Knowledge Sharing Program)  در تعامل با کره جنوبی، در محل مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری برگزار شد.
سفیر کشور کره‌جنوبی با تاکید بر اهمیت اتحاد بین کره جنوبی و ایران بیان کرد: کره‌جنوبی در بحث صنعتی سازی فناوری پشتیبان ایران بوده  و این کشور را همراهی می‌کند.
وی ضمن یادآوری روابط خوب دوکشور از حضور در این سمینار ابراز خوشحالی کرد و گفت: امیدوارم این سمینارها باعث همکاری‌های بیشتر دو کشور در حوزه فناوری شود.
در ادامه علی‌مرتضی بیرنگ معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی گفت: ایران در مرحله‌ی گذار به سمت  اقتصاد دانش‌بنیان است و با توجه به فعالیت دولت یازدهم و ثبت  بیش از سه هزار شرکت دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیش از  100 خدمت مختلف به این شرکت‌ها ارائه می‌شود.
وی ادامه داد:  بیش از 50 مرکز  نوآوری و شتاب دهنده توسط معاونت علمی در کشور تأسیس شده است. همچنین با توجه به همکاری بین‌المللی با کشورهایی همچون روسیه، اتریش و چین تفاهم‌هایی رخ‌داده است.
بیرنگ از دستاوردهای این همکاری‌ها به طراحی موتور سه سیلندر که به‌تازگی توسط وزیر صنعت و معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری رونمایی شد، اشاره کرد.
وی در ادامه با اشاره به گزارش ارائه‌شده توسط آنکتاد افزود: یکی از اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه بین‌الملل ارتباط با کشور کره است.
معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی یادآور شد: پس از برگزاری جلسه سال گذشته چند همکاری مشترک بین ایران و کره‌جنوبی اتفاق افتاد. از جمله آنها همکاری در زمینه‌ی آب بین مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری و طرف کره‌ای، دوره فناوری فرهنگی (CT) بین دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه KAIST و همچنین نشست مشترک ایران و کره جنوبی در حوزه صنایع خلاق و فناوری فرهنگی بین ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و وزارت فرهنگ گردشگری و ورزش کره جنوبی بود.
در ادامه جلسه هم آقای چوی معاون مرکز تحقیقات الکترونیک و مخابرات (ETRI) کره جنوبی گزارشی در مورد نحوه‌ی همکاری آن مرکز و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و همچنین معاونت فناوری‌های ارتباطات و مهندسی اجتماعی مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری در پروژه KSP  و دستاوردهای پروژه را ارائه داد.
وی در پایان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران تشکر کرد.
در این سمینار از کشور کره‌جنوبی آقای یم سئونگ هو سفیر این کشور به همراه آقای چوی معاون مرکز تحقیقات الکترونیک و مخابرات کره‌جنوبی (ETRI)  و همراهان حضور داشتند.
نمایندگان ایران از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  علی‌مرتضی بیرنگ معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی، محمدحسین سجادی‌نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی در این جلسه حاضر شدند.
همچنین مدیر امور بین‌الملل مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری، رییس گروه الکترونیک، مخابرات و رباتیک مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری و نماینده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در این جلسه حضور داشتند.

هفته دولت 1396 با شعار "تدبیر و امید برای تولید و اشتغال" از 2 الی 9 شهریورماه برپاست.


پایان پیام/29

 


١٥:٥٠ - 1396/06/06    /    شماره : ٢٦٩١٩    /    تعداد نمایش : ٦٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir