خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز 
ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز

ستاد توسعه فناوری ­های نرم و هویت ساز

دستیابی به نظام توانمند علمی، فناوري و نوآوري متشکل از مجموعه سرمايه‌هاي انساني، مراكز و امكانات ملّی براي حركت بسوي چشم انداز بيست ساله مستلزم تعيين و تدوين سياست‌ها و راهبردهاي مربوط است، لذا تحول و هماهنگي ساختارها، باز تعريف ماموريت‌ها، هم‌افزايي فعاليت‌ها، اصلاح مقررات و رويه‌ها، مرتبط ساختن منابع و تسهيلات مالي كشور به فرصت‌هاي علم و فناوري و نوآوري و در مجموع تكميل چرخه نوآوري ملي ضروري به نظر مي‌رسيد. بدين منظور معاونت علمي و فناوري رئيس‌جمهور سال 1385 ايجاد شد تا از ديدگاهي فرابخشي و با تجمیع توانمندی های دستگاهی به اين مهم بپردازد.

عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مباحث فرهنگی که همواره مورد تاکید ایشان قرار گرفته است از یک سو، و تاکید ایشان بر ارتقای سطح اقتصادی کشور و بهبود وضعیت اقتصادی آحاد جامعه از سوی دیگر، در شعار پربار معظم له همراه شد تا با تکلیف بر مدیران برای کار جهادی و با بهره گیری از حمایت مردمی، امسال به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملّی و مدیریت جهادی» نامگذاری شود. ستاد توسعه فناوری ­های نرم و هویت ساز در همین راستا در زمینه اقتصاد و تجاری سازی در حوزه فرهنگ و هنر انجام وظیفه می­نماید.

 

نگاهی به وظایف و خدمات ستاد توسعه فناوری­های نرم و هویت ساز

ستاد براساس سند راهبردی خود، حمایت از شرکت ­ها و موسسات خصوصی یا تعاونی، که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت نموده و در این راستا اقدام به خلق نوآوری­، توسعه فناوری و یا تجاری­ سازی ساخت و تولید محصولات فرهنگی و هنری با هدف اقتصادی نمودن و یا ایجاد اشتغال نمایند، را در دستور کار دارد.

معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري اقدام به تشكيل ستادي به نام ستاد توسعه فناوري ­های نرم و هویت ­ساز نموده تا در این حوزه یکپارچگی ­های لازم برای توسعه و تجاری سازی فناوری­های نرم و هویت­ ساز صورت پذیرد .

•گردشگري و ميراث: مکان‌هاي باستاني، موزه‌ها، نمايشگاه‌ها، صنايع دستي، ميراث فرهنگي، خدمات مسافرتي و ...

•هنرهاي نمايشي: سينما، تئاتر و ...

•هنرهاي تجسمي :نقاشي، مجسمه‌سازي، عکاسي و ...

•رسانه‌:راديو و تلويزيون

•نشر :کتاب و مطبوعات (روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، ماهنامه‌ها و ...)

 •رسانه‌هاي مجازي :نرم‌فزار، بازي‌هاي رايانه‌اي، محتواي ديجيتالي خلاق (نشر الکترونيکي) و ...

•طراحي:معماري و طراحي داخلي، گرافيک، طراحي لباس، جواهرات، اسباب‌بازي، نوشت‌افزار و ...

•ورزش و سرگرمي :مسابقات، باشگاه‌ها، پارک‌هاي موضوعي، جشنواره‌ها و ...

 

 

 

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir