خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > برگزاری سومین جلسه راهبردی راه اندازی مرکز نوآوری میراث فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سومین جلسه راهبردی راه اندازی مرکز نوآوری میراث فرهنگی

سومین جلسه راهبردی راه اندازی مرکز نوآوری میراث فرهنگی با حضور  مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و طی  بازدید از فرایند مرمت خانه تاریخی سرهنگ ایرج، برگزار شد.

پیرو انعقاد تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با موضوع همکاری مشترک در احداث مرکز نوآوری میراث فرهنگی و دفتر انتقال فناوری در حوزه­ میراث فرهنگی که منجر به انعقاد موافقت نامه ای در خصوص بازسازی خانه ایرج و استفاده از آن به عنو.ان مرکز نوآوری میراث فرهنگی و دفتر انتقال فناوری در حوزه ­ی میراث فرهنگی گردید، سومین جلسه راهبردی راه اندازی مرکز مزبور در محل خانه ایرج برگزار شد.  

از جمله موضوعات اصلی قرارداد، راه­ اندازی مرکز نوآوری حوزه ­ی میراث فرهنگی و هم­چنین حمایت از شکل­ گیری دفتر انتقال فناوری با سرمایه ­گذاری مشترک هر دو مجموعه است. محل مرکز نوآوری میراث فرهنگی در خانه­ ی تاریخی و ارزشمند سرهنگ ایرج در نظر گرفته شده است. این بنای قاجاری و زیبا از ویژگی­ های تاریخی و معمارانه­ ی ویژه­ای بهره ­مند است. به همین علت مرمت و احیای این بنا با اولویت در دستور کار قرار گرفته و هم ­اکنون در حال انجام است.

سومین جلسه راهبردی راه اندازی مرکز نوآوری میراث فرهنگی با حضور علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری، مهدی الیاسی معاون سیاست­گذاری و سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه­ فناوری­ های نرم و هویت­ ساز به همراه بازدید از روند بازسازی خانه تاریخی ایرج برگزار شد. در این جلسه و بازدید که تنی چند از دست­اندرکاران سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در آن حضور داشتند، ضمن پیگیری وضعیت مرمتی بنای مذکور در مورد پیشرفت کلی طرح "مرکز نوآوری میراث فرهنگی و دفتر انتقال فناوری در حوزه­ میراث فرهنگی" نیز بحث و تبادل نظر شد.

پس از مرمت و آماده­ سازی این بنا، در اسرع وقت مرکز نوآوری میراث فرهنگی و دفتر انتقال فناوری در این مرکز راه ­اندازی خواهد شد. هم اکنون نیز رایزنی ­ها جهت بازدهی سریع­تر و بهتر این دفتر از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شده است

 


١٥:٣٣ - 1395/09/02    /    شماره : ١٩٤٥٣    /    تعداد نمایش : ٦٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir