خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > رونمایی از بسته بازی‌های ویدئویی مرتبط با انیمیشن‌های پرمخاطب صدا و سیما


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از بسته بازی‌های ویدئویی مرتبط با انیمیشن‌های پرمخاطب صدا و سیما

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جلسه رونمایی از بسته بازی‌های ویدئویی مرتبط با انیمیشن‌های پرمخاطب صدا و سیما، در معاونت سیمای سازمان صدا و سیما برگزار گردید.

این جلسه با حضور آقایان دکتر میرباقری، معاون محترم سیمای سازمان صدا و سیما، آقای مهندس نیری دبیرستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، آقای شمسی رئیس مرکز صبا، آقای دکتر مفتح مدیرعامل شرکت مبین و آقای نوری مدیرعامل شرکت رایمون مدیا برگزار گردید.

به دلیل آنکه بازی‌های ویدئویی به عنوان یکی محصولات صنایع فرهنگی پرمخاطب شناخته می‌شود که دارای تاثیرگذاری فرهنگی بر نسل نوجوان و جوان است، بر این اساس با هدف تعمیق فرهنگ ایرانی- اسلامی که دارای پیوست فرهنگی مناسبی در مخاطبان انیمیشن‌های پرمخاطب صدا و سیما است، موضوع توسعه بازی‌های ویدئویی در ژانرهای متنوع و برگرفته از کارکترها و داستان‌های انیمیشن‌های پرمخاطب در دستور کار ستاد قرار گرفت.

در این راستا، همکاری و تعامل سازمان صدا و سیما و بخش خصوصی توانمند مورد توجه قرار گرفت که در این همکاری، تولید و عرضه بازی‌های ویدئویی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ارائه بسته‌های تبلیغاتی توسط سازمان صدا و سیما جهت برندینگ آن توسط سازمان صدا و سیما و مرکز صبا انجام خواهد پذیرفت. همچنین با توجه به تنوع کمی و کیفی بازی‌های ویدئویی، سازماندهی لازم برای فعال سازی تیم‌های بازی‌سازی توسط شرکت خصوصی برنامه‌ریزی شده تا عملا فرصت ورود به بازار فراهم شده برای بازی‌های ویدئویی متصل به انییمشن‌های پرمخاطب، منجر به توسعه اقتصاد دانش بنیان در تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌سازی دانش‌بنیان گردد.

در این جلسه آقای دکتر میرباقری بر اهمیت استفاده از ظرفیت صدا و سیما در برندینگ کارکترها و استفاده از ظرفیت کارکترهای تولید شده در تولید و عرصه سایر محصولات صنایع فرهنگی به منظور توسعه و تعمیق فرهنگ ایرانی-اسلامی تاکید کردند.

همچنین آقای دکتر مفتح بر اهمیت توسعه و ایجاد زیرساخت‌های تولید محصولات چندرسانه‌ای صنایع فرهنگی با رویکرد بخش خصوصی تاکید کرد و راه‌اندازی شرکت رایمون مدیا را با هدف توسعه چنین زیرساخت‌هایی عنوان نمود.

شایان ذکر است، شرکت رایمون مدیا با مشارکت شرکت مبین و بخش خصوصی و با حمایت معانت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تسهیل در ارائه خدمات زیرساختی تولید محصولات صنایع فرهنگی چندرسانه‌ای راه‌اندازی شده که تولید 20 عنوان بازی‌ ویدئویی مبتنی بر انیمیشن‌های پرمخاطب صدا وسیما در همکاری با مرکز صبا در دستور کار قرار گرفته است.

 


١٣:٥٥ - 1395/10/22    /    شماره : ٢٠٧٥٦    /    تعداد نمایش : ٤٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir