خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > نقش فناوری‌های نوین در پرورش دانش‌آموزان


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در پرورش دانش‌آموزان، بهره‌مندی از فناوری نوین باید مورد توجه باشد.

نقش فناوری‌های نوین در پرورش دانش‌آموزان

سیدمحمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نخستین جشنواره حامد با بیان اینکه فناوری های نرم باعث ایجاد رفتارهایی در انسان می شود، عنوان کرد: این فناوری‌ها باید با بهره وری بهتر عرضه شوند و روز صنایع فرهنگی باید مورد توجه باشد.

نیری ادامه داد: حوزه محتوای آموزشی و نوآوری های نوظهور زیرمجموعه حوزه فناوری های نرم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: اینکه بتوانیم در جامعه جهانی از فناوری های نرم برای دانش آموزان و معلمان بهره ببریم یکی از مسائل جدی در حوزه فناوری های نوین است.

نیری بیان کرد: آموزش و پرورش در کنار آموزش باید پرورش را مورد توجه قرار دهد و باید با استفاده از فناوری های نوین به این سو گام برداریم.

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: تلاش می کنیم با برگزاری رویدادهایی در کنار نهادهای مختلف فناوری ها با توجه آن و پتانسیل قشر جوان بهتر شناخته شده و منجر به تولیدات بیشتر در این حوزه شود.

در ادامه این مراسم محمود علیگو قائم مقام سازمان دانش آموزی بیان کرد: باید تیم هایی داشته باشیم که مربی معلم و نوآور دانش آموز باشد.

وی افزود: بنابر گفته وزیر آموزش و پرورش سلطه آموزش بر پرورش باید مورد نظر باشد و امر تربیت باید با تمام حوزه ها عجین شود.

علیگو در ادامه سخنانش گفت: باید بر امر تربیت تاکید کرد چون مربی در تربیت و در مساله پرورشی معلم به وجود می آید.

قائم مقام سازمان دانش آموزی عنوان کرد: بهتر است با هوشیاری نسبت به آینده ای که تقریبا از آن اطلاع نداریم، به امر برنامه‌ریزی بپردازیم.

وی یادآور شد: هر فرد در حوزه نوآوری به فراخور آنچه مد نظرش است، یک پازل ذهنی دارد و انتظار داریم این پازلها آنقدر متعدد باشد که دانش آموزان بتوانند در آن قدم بردارند.

انتهای پیام/


٠٩:٢٢ - 1395/12/16    /    شماره : ٢٢١٣٢    /    تعداد نمایش : ٦٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir