خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > بازی به خدمت آموزش آمد


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی؛

بازی به خدمت آموزش آمد


نخستین جشنواره ملی بازی‌های ویدئویی آموزشی با عنوان «سرگرم‌آموز» با حمایت  ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین جشنواره ملی بازی‌های ویدئویی آموزشی با عنوان «سرگرم‌آموز» که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و توسط هسته پژوهشی بازی‌های رایانه‌ای آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، از هفته سوم خرداد ماه با برگزاری کارگاه های آموزشی، سخنرانی‌های علمی، پنل های تخصصی و نشست‌های دانشجویی همراه بود.
در این برنامه های ترویجی موضوعاتی همچون محاسبات عاطفی در طراحی بازی های رایانه ای آموزشی، بررسی نقش فناوری واقعیت افزوده در آموزش و نقش بازی های رایانه ای در درمان مشكلات روح و روان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
بازی‌های آموزشی از جمله راهکارهایی هستند که استفاده از آن‌ها برای فعال کردن متعلمان و ایجاد خلاقیت در آن‌ها، یکی از مباحث اصلی و تخصصی حوزه آموزشی را تشکیل می‌دهد. بازی آموزشی یکی از موقعیت‌های یاددهی ـ یادگیری به شمار می‌رود که می‌تواند به عنوان رسانه‌ای مفید و کارآمد در سطوح رسمی و غیررسمی مورد استفاده معلمان قرار گیرند.
هدف غایی این بازی‌ها فقط تفنن یا پرکردن اوقات فراغت نیست، بلکه چنین بازی‌هایی، در ضمن ایجاد لحظاتی لذت بخش و فرح‌انگیز برای مخاطبان، با فراهم ساختن تجربه‌هایی نزدیک به تجربه‌های دست اول، یادگیری سریع‌تر و پایدارتر را سبب می‌شوند.
علاوه برهسته پژوهشی مطالعات بازی های رایانه ای آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی و ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، مجموعه های دایرك، مركز تخصصی بازی سازی دانشگاه اصفهان، انجمن علمی تكنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی، انجمن علمی بازی های رایانه ای و انجمن یادگیری الكترونیكی ایران از جمله مشارکت‌کنندگان در این رویداد ملی بودند.
پایان پیام/29


١١:١١ - 1396/04/10    /    شماره : ٢٤٤٧٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir