خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > درخت " یادگیری فناورانه " ترسیم شد


  چاپ        ارسال به دوست

درخت " یادگیری فناورانه " ترسیم شد


 نخستین نشست «شورای همفکری یادگیری فناورانه (رایاد)» به دعوت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیشرفت سریع فناوری اطلاعات و تأثیرگذاری عمیق آن در حوزه‌های یادگیری و ترکیب آن با نظریه‌های تعلیم و تربیت، حوزه‌ای جدید و میان‌رشته‌ای به نام «یادگیری فناورانه e-Learninng» را پدید آورده است.
حوزه‌ای که ضمن تقریب دیدگاههای دانشمندان علوم تربیتی با اندیشمندان فناوری اطلاعات و رایانه، زمینه‌ی مناسبی را برای بهبود کیفیت محیط‌های آموزشی و بهبود فرایند یادگیری - یاددهی از طریق بهره‌برداری از مزایای فنّاوری و نیز تطبیق آن با ویژگی‌ها و توانمندیهای یادگیرنده پدید آورده است.
«کارگروه رسانه و محتوای دیجیتال» که ذیل ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کند، ضمن توجه ویژه به موضوع رایاد (e-Learning) و ارتباط با شرکت ها و مجموعه های فعال در این حوزه، اقدامات مختلفی را در راستای توسعه‌ی یادگیری فناورانه در ایران انجام می‌دهد.
در این راستا «شورای همفکری رایاد» که از این به بعد به طور ماهانه تشکیل جلسه خواهد داد، با حضور نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی، نقش مشورتی و حمایتی از طرح‌ها و پروژه های در دست اقدام «کارگروه رسانه و محتوای دیجیتال» در حوزه‌ی یادگیری فناورانه را به عهده خواهد داشت.
در نخستین نشست این شورای همفکری، فرایند طراحی و ترسیم «درخت فناوری‌های یادگیری فناورانه» در ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز برای حاضران تشریح شد. طراحی این درخت فناوری به عنوان اولین گام در راستای شناسایی محیط فناوری‌های دخیل در فرایند یادگیری-یاددهی توسط ستاد انجام شده است و مقدمه‌ای برای ترسیم نقشه‌ی راه توسعه‌ی فناوری‌های یادگیری در ایران خواهد بود.
همچنین در این جلسه که نمایندگانی از دانشگاه شهید بهشتی، شبکه جامع خدمات الکترونیکی آموزشی و پرورشی، دفتر تکنولوژی آموزش و پرورش، موسسه هدایت فرهیختگان جوان و مرکز نوآوری‌های آموزشی مرآت حضور داشتند، روند حمایت از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی آموزش الکترونیک به بحث و گفتگو گذاشته شد.
پایان پیام/29


١٣:٥٠ - 1396/04/11    /    شماره : ٢٤٥٦١    /    تعداد نمایش : ٣٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir