خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > نخستین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند راهبری توسعه اقتصاد آموزش الکترونیکی کشور برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند راهبری توسعه اقتصاد آموزش الکترونیکی کشور برگزار شد.

 

این شورا که متشکل از فعالان آموزش الکترونیکی کشور در بخش‌های مختلف اعم از آموزش، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز کسب و کار می‌باشد با هدف بررسی نتایج مطالعات صورت گرفته پیرامون طرح و نیز ‌هم‌اندیشی و تجمیع نظرات خبرگان و فعالان آموزش الکترونیکی به منظور تدوین سند راهبردی توسعه اقتصاد آموزش الکترونیکی کشور تشکیل شده است.

در این جلسه نمایندگانی از مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات کشور، انجمن ناشرین دیجیتال، شرکت اقتصاد و رفاه فرهنگیان(شبکه جامع خدمات الکترونیکی آموزشی و پرورشی) و مجموعه‌های مرآت، هدایت فرهیختگان جوان، فرانش و تصمیم سبز حضور یافتند.

در این جلسه دکتر سید حسین حسینی(مسئول گردآوری و تدوین سند) به تبیین نتایج بررسی اسناد بالادستی کشور در سه بخش رویکردهای توسعه‌ای آموزش الکترونیکی، چشم‌اندازها و اهداف کمی و کیفی و نیز اقدامات و راهبردها پرداخت که موارد مطروحه توسط اعضای حاضر در جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین ساختار نظام آموزشی دو کشور ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی و نیز جایگاه آموزش الکترونیکی در نظام آموزشی این دو کشور به عنوان کشورهایی که عملکرد موفقی در گسترش و اعتلای آموزش الکترونیکی در ساختار نظام آموزشی خود داشته‌اند مورد بررسی قرار گرفت.

سیاست‌ها و اقدامات توسعه‌ای، نگاشت نهادی آموزش الکترونیک و آمار و ارقام عملکردی دو کشور در بحث آموزش الکترونیکی از رئوس مطالب مطرح شده در قالب مطالعات تطبیقی دو کشور آمریکا و کره جنوبی بود.

شایان ذکر است جلسه بعدی این شورا در سال 1397 برگزار خواهد شد.

 


١٠:٠٣ - 1396/12/21    /    شماره : ٣٢٧٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir