خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشيو خبري 
اخبار > کتب توسعه صنعت پویانمایی ایران تدوین شد.


  چاپ        ارسال به دوست

کتب توسعه صنعت پویانمایی ایران تدوین شد.

 

به منظور تدوین این سند، فازهای مختلفی جهت انجام مطالعات جامع در خصوص وضعیت موجود صنعت پویانمایی ایران و چشم­انداز مطلوب آن به اجرا درآمد که نتایج مطالعات صورت­گرفته در شش جلد کتاب با عنوان کلی "توسعه صنعت پویانمایی ایران" ارائه شده است.

شایان ذکر است نتایج مطالعات انجام­شده در جلسات تخصصی و نشست‌های متعدد با حضور فعالان صنعت پویانمایی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت وفاق مناسبی در راهبردهای تدوین­شده برای توسعه صنعت پویانمایی به­وجود آمد.خاطر نشان می­سازد در تدوین این سند، نمایندگانی از شرکتهای خصوصی، مرکز پویانمایی صبا، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شبکههای تلویزیونی پویا و امید، انجمن آسیفا، خانه انیمیشن انقلاب اسلامی، دانشگاه صدا و سیما و دانشگاه هنر به عنوان شورای راهبری تدوین سند حضور موثر داشتند.

جزئیات عناوین کتابها در قالب "مجموعه کتب توسعه صنعت پویانمایی ایران" عبارتند از:

جلد 1: فناوری‌های صنعت پویانمایی: در این جلد ضمن معرفی و بررسی فناوری‌های مورد استفاده در صنعت پویانمایی، درخت فناوری‌ این صنعت بر اساس زنجیره تولید انواع پویانمایی تشریح شده است.

جلد 2: ساختار صنعت پویانمایی کشورهای پیشرو: در این جلد تلاش شده است تا با مطالعه ساختار صنعت پویانمایی در کشورهای آلمان و تایلند، درسهای آموخته­شده جهت راهنمای سیاستگذاری توسعه صنعت پویانمایی اقتباس گردد.

جلد 3: صنعت پویانمایی ایران در اسناد بالادستی کشور: در این جلد، تلاش شده است تا اسناد بالادستی مرتبط با حوزه صنایع فرهنگی و خلاق مورد بررسی قرار گیرد تا خطوط راهنما و رویکردهای کلی جهت سیاستگذاری توسعه این صنعت تبیین گردد.

جلد 4: وضع موجود صنعت پویانمایی ایران: در این جلد بر اساس زنجیره ارزش و فعالیت‌های پشتیبان و اصلی تولید پویانمایی، با استفاده از نظرات خبرگان و فعالان این صنعت، شکاف میان وضع موجود و وضع مطلوب در هر یک از فعالیت‌های اصلی و پشتیبان مورد ارزیابی قرار گیرد.

جلد 5: ساختار نهادی صنعت پویانمایی ایران: در این جلد نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های فعال در این صنعت به تفکیک وظایف و نقش‌هایشان مورد بررسی قرار گرفته­اند و بر اساس آن نگاشت نهادی ذینفعان صنعت پویانمایی کشور ترسیم شده است. در انتها چالش‌های ساختاری و ارتباطی میان نهادها مورد تحلیل قرار گرفته است.

جلد 6: چشم‌انداز رقابت بین‌المللی صنعت پویانمایی ایران در افق 1404: این جلد جمع‌بندی خروجی‌های همه مطالعات شامل نگاشت نهادی، تحلیل زنجیره ارزش، تحلیل اسناد بالادستی و مطالعات سیستمی است. همچنین در ادامه این جلد، به چشم‌انداز ترسیم شده در افق 1404 به همراه راهبردها و زمان­بندی‌ اجرای آن‌ها نیز اشاره شده است.

امید است که نتایج ارائه ­شده در این کتب، به عنوان منبعی برای علاقمندان و محققان در صنعت پویانمایی قرار گیرد.

 


١٣:٤٥ - 1396/12/22    /    شماره : ٣٢٧٧٧    /    تعداد نمایش : ٦١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir