با حمایت ویژه ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی؛

چالش‌ها و فرصت‌های صنعت اسباب‌بازی ایران مکتوب شد

کتاب «صنعت اسباب‌بازی ایران؛ فرصت‌ها؛ چالش‌ها» توسط کارگروه ارزیابی آسیب‌ها و فرصت‌های کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.

کتاب «صنعت اسباب‌بازی ایران؛ فرصت‌ها؛ چالش‌ها» توسط کارگروه ارزیابی آسیب‌ها و فرصت‌های کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه ارزیابی آسیب‌ها و فرصت‌های کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی با حمایت ویژه ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی اقدام به انتشار کتاب «صنعت اسباب‌بازی ایران؛ فرصت‌ها، چالش‌ها» در راستای مطالعه و بررسی فرصت‌ها و آسیب‌های حوزه کارآفرینی در صنعت اسباب‌بازی کرده است.

کارگروه ارزیابی آسیب‌ها و فرصت‌های کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی با همکاری مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در بهار 1394 با هدف مطالعه نقاط قوت، ضعف، آسیب‌ها و فرصت‌های کارآفرینی در حوزه اسباب‌بازی تشکیل شد.

نتیجه پژوهش انجام شده در این اثر، برای کسانی است که قصد مطالعه و بررسی حوزه بازی و اسباب‌بازی در ایران را دارند یا می‌خواهند پیش از اقدام به سرمایه‌گذاری یا ورود به بخش‌های مختلف این حوزه، از آن شناخت و آگاهی جامعی پیدا کنند.

محتوای کتاب در سه بخش ارائه می‌شود: بخش اول شامل مروری تاریخی بر صنعت اسباب‌بازی است که برای آشنایی بیشتر با تاریخچه بازی و اسباب‌بازی، نقش و جایگاه آن در فرهنگ، آموزش و اقتصاد ایران و جهان است.

در بخش دوم، با اشخاص حقیقی و حقوقی فعال و تأثیرگذار در حوزه اسباب‌بازی ایران مصاحبه و متن تک‌تک مصاحبه‌ها ارائه‌شده است. در سومین بخش نیز به تحلیل چالش‌ها و فرصت‌های کارآفرینی صنعت اسباب‌بازی پرداخته می شود.

در این تحلیل‌ها از  روش تحلیل کیفی پدیدارشناسی و روش تجزیه ‌وتحلیل SWOT استفاده شده است. مطالعه این بخش در کنار  خواندن مصاحبه‌ها که دارای نکات در خور توجه و مهم از افرادی هستند که سال‌ها عمر خود را در زمینه اعتلای حوزه کودک و نوجوان، به ویژه در زمینه بازی و اسباب‌بازی صرف کرده‌اند، می‌تواند برای آشنایی هرچه بیشتر با واقعیت‌های حوزه بازی و اسباب‌بازی در ایران کمک شایانی به مخاطبان باشد.

 

پایان پیام/29

کلمات کلیدی

تصاویر

//isti.ir/ZpQc